Maringotka Pomněnka

Jméno naší první maringotky jsme vybraly velmi rychle. Inspirovaly nás nejen pásy pomněnek kvetoucích na březích našich rybníků. Touha zapomenout na všechny denní starosti a vzpomenout si jaké to je, nechat čas jen tak plynout, se v jejím jméně promítla také.

Pomněnka stojí na břehu jedné z našich sedmi sádek. Na 20 metrech čtverečních nabízí svým návštěvníkům vše, co je s pojmem glamping spojeno. Velkou postel s pohodlnou matrací, peřiny plněné ovčí vlnou, kuchyňku vybavenou pro přípravu malého pohoštění, litinová kamna pro zahřátí nebo jen pro skvělou atmosféru, křeslo z dílny Kropáček-Koželka, kterému jsme vdechly nový život, polštáře a plédy pro pohodlné posezení. Ale zejména výhledy. V každém okamžiku, ať se otočíte kamkoli, jste součástí přírody.

Pro Váš komfort jsme se snažily udělat maximum, který nám tento typ stavby umožňuje. Solární panel na střeše zajišťuje, že budete mít vždy možnost nabít si své mobilní telefony a notebooky, pokud budete chtít. Vodu si ohřejete na kamnech, pokud budete topit, nebo na plynovém vařiči. A umýt se můžete buď v designovém umyvadle se džbánem tak, jak se to dělalo dříve, nebo si vyzkoušet venkovní sprchu. Těšíme se na otužilce, kteří to dají i v zimním počasí. Na toaletu si budete muset odskočit pár metrů ven, ale zato si ji užijete za zvuků zurčícího potoka.

Součástí ceny ubytování je bohatá snídaně. Najdete ji každé ráno za dveřmi tak, abychom Vás nerušily v blahodárném spánku. Pevně věříme, že si ji pak naservírujete na tác do postele, uvaříte si dobrý čaj nebo kávu a užijete si nekonečně pomalé ráno se vším všudy. Pokud se Vám nebude chtít postel a maringotku opouštět ani přes den, budete mít k dispozici ledničku naplněnou lahůdkami z naší spřátelené výroby. K tomu láhev dobrého vína a máme tu hned den jako korálek.

Zkusíte si digitální detox? I na to jsme myslely. Zkuste se začíst do některé z knížek z Knihobotu, které si možná budete pamatovat z dětství nebo mládí. Pobavit Vás mohou deskové hry a na repráčku Marshall si můžete pouštět své oblíbené hity. Jen prosíme pouze tak hlasitě, aby to nerušilo vaše sousedy z říše zvířat.

Pro vášnivé houbaře jsou k dispozici holínky, košík a nůž na houby od LesHoubeles. A abyste nakonec nenašli jen houbeles, možná Vám prozradíme naše tajná místa, kam na ně chodíme. Na své by si mohli přijít i rybáři, kterým umožníme sportovní rybolov v jednom z našich dvou rybníků. Těšíme se na fotky Vašich trofejí.

Pomněnka disponuje molem nad vodou, na kterém můžete nasávat sluneční paprsky v pohodlných polštářích. Anebo si dát krátkého šlofíka v houpací síti mezi stromy na břehu potoka Beluňka. Večer už pak stačí jen rozdělat oheň ve venkovním ohništi a celý den zakončit posloucháním praskajícího dřeva a počítáním hvězd. Vzhledem k malému světelnému smogu jich nad sebou uvidíte nepočítaně.

Věříme, že si naši Pomněnku zamilujete stejně jako my, strávíte v ní pohodové dny a budete se do ní rádi vracet vždy, když zatoužíte po klidu a zpomalení.

Těšíme se na Vás

Monika a Martina