Maringotka Volavka

Byla to právě volavka, která nad námi zakroužila při naší první procházce kolem rybníků, o jejichž koupi jsme se právě rozhodovaly. A byla jedním z důvodů, proč jsme tak nakonec učinily. Byly jsme nadšené! Znamenala pro nás symbol čisté přírody navzdory varování, kolik ryb dokáže spořádat.

Volavka stojí na nejvzdálenějším místě našeho areálu, u většího z našich dvou rybníků. Svými prosklenými boky hledí do meandru potoka Běluňky na samém kraji lesa. Nabízí naprosté soukromí ve skrytu stromů za zvuků šumějícího listí a zurčící vody. Na osmnácti metrech čtverečních zde najdete vše, co Vám umožní užít si přírodu komfortně. Velkou postel s výhledem do krajiny, kde se můžete zachumlat do peřin z ovčí vlny. Kuchyňku vybavenou pro přípravu drobného občerstvení. Plynová kamna usnadňující zajištění Vaší teplotní pohody. Tady žádné nošení dříví a starost, aby Vám kamna nevyhasla, nehrozí. Ani zde nechybí exkurze do československého designu let padesátých v podobě zrekonstruovaného křesla Kropáček-Koželka, pohodlné polštáře a plédy vyzývají k odpočinku.

Volavka je pro ty z Vás, kteří si chcete na chvilku odpočinout od světa a věnovat se sami sobě. Zde budete skutečně offline – internet tu nenajdete. Díky solárnímu panelu si však vždy nabijete svá mobilní zařízení a za tmavých večerů si můžete rozsvítit na čtení, hraní deskových her nebo karet. A až je všechny vyzkoušíte a půjdete spát, čeká Vás večerní hygiena ve stylovém umyvadle se džbánem nebo ve venkovní sprše. Na toaletu bude nutné se kousek projít, ale věříme, že i to bude zážitek. Třeba stezka odvahy? Nebo příležitost pro muže projevit se jako ochránci?

Po probuzení Vás bude čekat bohatá snídaně. Každé ráno Vám ji zanecháme za dveřmi tak, abychom Vás nerušili. Na plynovém vařiči si uvařte vynikající kávu či čaj a jen si užívejte. Pokud se Vám nebude chtít vyrazit na výlet, budete mít od nás připraveny v lednici lahůdky z naší spřátelené výroby, vína nebo piva od lokálních pivovarů. Nebudete muset vůbec nic. Jak často se Vám to poštěstí?

Nevyšlo Vám počasí? I na to jsme myslely. K dispozici máte holínky a nic Vám nebude bránit vypravit se do lesa na houby. Pokud natrefíte na dnes již vzácné lišky, dejte nám prosím vědět, příště je najdete v ledničce nakládané na kyselo. Zejména pro pány pak máme v nabídce jinou bohulibou zábavu-chytání ryb je pro naše hosty povoleno. Třeba se Vám podaří ulovit si večeři, kterou si na závěr dne se západem slunce připravíte na venkovním ohništi.

V každé fázi plánování a stavby této maringotky jsme myslely na ty z Vás, kteří si do Volavky přijedete načerpat novou životní energii. Věříme, že se nám to nakonec povedlo a strávíte zde dny plné klidu a pohody.

Shrnutí ubytování:

  • Počet dospělých: 2
  • Typ postele: manželská, bez možnosti přistýlky
  • Snídaně v ceně
  • Terasa, venkovní ohniště, houpací síť, bluetooth repráček, knihy, hry, holínky, košík na houby
  • Suchá toaleta

Těšíme se na Vás

Monika a Martina